» »

Ali lahko delovajalec vidi koliko in kaj počneš preko s.p.-ja?

Ali lahko delovajalec vidi koliko in kaj počneš preko s.p.-ja?

prdob ::

Preko s.p.-ja bi rad opravil eno transakcijo - bil izplačan za delo, ki sem ga opravil za prejšnjega delodajalca, po menjavi službe, saj mu ni uspelo dobiti replacementa in je rabil mojo pomoč. Trenutni delodajalec mi je pustil odprtje popoldanskega s.p.-ja za namene oddajanja sob, transakcija s prejšnjim delodajalcem bi bila pa za storitev programiranje, ki mi jo konkurenčna klavzula preprečuje.

Vodja mi pravi, da bo z dokazili nekonkurenčnosti preveč dela, in da naj raje izpeljem under-the-radar.

Če dodam v moj s.p. dodatno dejavnost "J62.010 - Računalniško programiranje", izdam en račun, in nato čez en teden dejavnost izbrišem, kakšna je možnost, da bo moj delodajalec to videl? Vem, da so na bizi.si dejavnosti objavljene. Zanima me, ali imajo delodajalci kakšen vpogled v to, koliko dela opraviš preko katere dejavnosti. Ne bi bil presenečen, če ima moje podjetje, kakšen subscription za trackanje tovrstnih zadev.
  • spremenilo: prdob ()

feryz ::

Preveč filme gledaš.

Furbo ::

Pač registriraj svetovanje in izdaj račun za to, če že hočeš komplicirati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Če delodajalec gleda, ali imaš odprto kako dejavnost na mesečni bazi (nekateri to počnejo, ne moreš verjeti), bo to videl v AJPESu.

Obveščen pa ne bo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

prdob je izjavil:


Če dodam v moj s.p. dodatno dejavnost "J62.010 - Računalniško programiranje", izdam en račun, in nato čez en teden dejavnost izbrišem, kakšna je možnost, da bo moj delodajalec to videl?


Kako, pri milem Bogu, naj mi to vemo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GregiB ::

prdob je izjavil:

Če dodam v moj s.p. dodatno dejavnost "J62.010 - Računalniško programiranje", izdam en račun, in nato čez en teden dejavnost izbrišem, kakšna je možnost, da bo moj delodajalec to videl?


1 : 12,16
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Beli_Zajcek ::

Za 1 račun se ne bi zezal z dodajanjem dejavnosti. Pač izdaj in to je to. Trenutni delodajalec ne bo tako zvedel nič.

cronos1234 ::

prdob je izjavil:

Preko s.p.-ja bi rad opravil eno transakcijo - bil izplačan za delo, ki sem ga opravil za prejšnjega delodajalca, po menjavi službe, saj mu ni uspelo dobiti replacementa in je rabil mojo pomoč. Trenutni delodajalec mi je pustil odprtje popoldanskega s.p.-ja za namene oddajanja sob, transakcija s prejšnjim delodajalcem bi bila pa za storitev programiranje, ki mi jo konkurenčna klavzula preprečuje.

Vodja mi pravi, da bo z dokazili nekonkurenčnosti preveč dela, in da naj raje izpeljem under-the-radar.

Če dodam v moj s.p. dodatno dejavnost "J62.010 - Računalniško programiranje", izdam en račun, in nato čez en teden dejavnost izbrišem, kakšna je možnost, da bo moj delodajalec to videl? Vem, da so na bizi.si dejavnosti objavljene. Zanima me, ali imajo delodajalci kakšen vpogled v to, koliko dela opraviš preko katere dejavnosti. Ne bi bil presenečen, če ima moje podjetje, kakšen subscription za trackanje tovrstnih zadev.

Konkurenčna klavzula ima zelo majhen pomen ker se je delodajalcu najverjetneje ne izplača uveljavljati. ZDR:

(1) Če spoštovanje konkurenčne klavzule po drugem odstavku prejšnjega člena onemogoča pridobitev zaslužka, primerljivega delavčevi prejšnji plači, mu mora delodajalec za ves čas spoštovanja prepovedi mesečno izplačevati denarno nadomestilo.
(2) Denarno nadomestilo za spoštovanje konkurenčne klavzule se mora določiti s pogodbo o zaposlitvi in znaša mesečno najmanj tretjino povprečne mesečne plače delavca v zadnjih treh mesecih pred prenehanjem pogodbe o zaposlitvi.
(3) Če se denarno nadomestilo za spoštovanje konkurenčne klavzule ne določi s pogodbo o zaposlitvi, konkurenčna klavzula ne velja.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Neverjetno kolk znamo komplicirat u lajfu.

Greš na eve, odkljukaš svetovanje, izdaš račun za svetovanje.
Life is as complicated as we make it...

IL_DIAVOLO ::

Morda znajo zvedet zvečer pri dnevniku.

Osumljenec star 35 let je iz območja Ljubljane bil aretiran ker je zelel izdati racun za prodajo marihuane.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jure14 ::

cronos1234 je izjavil:

Konkurenčna klavzula ima zelo majhen pomen ker se je delodajalcu najverjetneje ne izplača uveljavljati. ZDR:
...

Konkurenčno KLAVZULO bi lahko bivši delodajalec uveljavljal.
Konkurenčno PREPOVED pa lahko trenutni delodajalec uveljavlja.

Tako da tvoj citat nima nobene veze.

cronos1234 ::

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konkurenčna klavzula (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17144157 (6115) Beli_Zajcek
»

Odprl bom popoldanski s.p. - na kaj naj pazim?

Oddelek: Loža
4910373 (8193) Okapi
»

Konkurenčna prepoved in delo ob delo

Oddelek: Loža
233653 (1553) St235
»

Odprtje s.p-a 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311150 (9558) Invictus
»

Opustitev službe, samostojna zaposlitev

Oddelek: Loža
476221 (4072) lonz

Več podobnih tem