» »

Žvižgači Boeinga umirajo

Žvižgači Boeinga umirajo

1
2
»

Miki N ::

Lahko nam je debatirati o naključjih .... itak, da je verjetno. Samo če bi bili pa vi sedaj eni od še živih žvižgačev bi vam pa prpica na ful delala! >:D

Sync ::

c3p0: glede odds.. večja verjetnost je, da si danes roko ali kaj podobnega zlomiš kot pa, da šestico zadaneš itd.

"Par 100m ali pa 10000m" jaz si ne želim, da bi iz 10m padel na trda tla z letalom kaj šele 100.

Miki N: najbrž ima par kapljic znoja na čelu. Drugače pa vsaka čast njemu in podobnim. Recimo Snowdenu. Imajo jajca in še kaj!

D3m ::

Shegevara je izjavil:

Kjer je več korupcije, tam je več organiziranega kriminala, a to je taka udarna izjava, da je težko razumet brez "dokazov"?

Ja, so še bolj koruptirane države od ZDA:
https://risk-indexes.com/global-corrupt...
Ja, povezava med organiziranim kriminalom in korupcijo je močna:
https://www.unodc.org/pdf/crime/forum/f...
https://globalinitiative.net/analysis/c...
Ja, podrobna analiza in primerjava indeksov korupcije in organiziranega kriminala s primerjavocpo državah:
https://globalinitiative.net/analysis/o...

uglavnem, kar se notranjih zadev tiče, je ZDA dokaj povprečna država v svetovnem merilu, če ne celo v boljši polovici. Ne zagovarjam ničesar kar se tam dogaja, ampak moraš biti hudo zaplankan, da ti ni jasno, da so marsikje težave z vsemi možnimi vrstami kriminala tudi hujše in mi je kar zanimivo, da je to zate tak šok, da rabiš dokaze. Gledaš preveč hollywood filmov morda?


Ti bi rad, da verjamemo tvojim WEF povezavam sploh prvi link. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Shegevara ::

Namesto, da jaz dokazujem, da je voda mokra in boš ti vse to zavračal zaradi izmišljenih problemov te povadim, da ti najdeš vire (eden bo dovolj), ki ugotavlja, da sta korupcija in kriminal v ZDA najslabša na celem svetu.

Oziroma dovolj bo že zavrnitev hipoteze, da sta organiziran kriminal in korupcija povezana pojma na državnem nivoju.

kamiKaZaA ::

Googlaj: Joe Biden Ukraine Hunter Biden corruption

Po domače, korupcija Joe Bidena je potekala v zvezi z Ukrajino, kjer je potem Ukrajina nakazala njegovemu sinu denar v zameno za usluge Joe Bidena. Krog je sklenjen in je korupcija zaznana na najvišjem nivoju (političnem). Da se ne menimo o ostalih politikih v ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamiKaZaA ()

Shegevara ::

ne razumem kaj hočeš s tem povedat? a sem jaz kje trdil, da zda sploh nima korupcije in oligarhov?

Sploh me ne čudi če bi kaj takega potekalo z Ukrajino v zvezi, državo ki je podedovala korupcijski sistem cele bivše sovjetske zveze. Kaj takega je težje (a ne nemogoče) v manj koruptivnih zahodnih državah - Finska, Danska, Nizozemska...

c3p0 ::

Sync je izjavil:

c3p0: glede odds.. večja verjetnost je, da si danes roko ali kaj podobnega zlomiš kot pa, da šestico zadaneš itd.

"Par 100m ali pa 10000m" jaz si ne želim, da bi iz 10m padel na trda tla z letalom kaj šele 100.

Miki N: najbrž ima par kapljic znoja na čelu. Drugače pa vsaka čast njemu in podobnim. Recimo Snowdenu. Imajo jajca in še kaj!


Kaj pa je večja verjetnost, kot da 2x sedmico zadaneš na lotu?

D3m ::

Shegevara je izjavil:

Namesto, da jaz dokazujem, da je voda mokra in boš ti vse to zavračal zaradi izmišljenih problemov te povadim, da ti najdeš vire (eden bo dovolj), ki ugotavlja, da sta korupcija in kriminal v ZDA najslabša na celem svetu.

Oziroma dovolj bo že zavrnitev hipoteze, da sta organiziran kriminal in korupcija povezana pojma na državnem nivoju.


Samo povem, da sponzorske vire jemljem z rezervo.

kamiKaZaA je izjavil:

Googlaj: Joe Biden Ukraine Hunter Biden corruption

Po domače, korupcija Joe Bidena je potekala v zvezi z Ukrajino, kjer je potem Ukrajina nakazala njegovemu sinu denar v zameno za usluge Joe Bidena. Krog je sklenjen in je korupcija zaznana na najvišjem nivoju (političnem). Da se ne menimo o ostalih politikih v ZDA.


Po zadnjih podatkih je Ukrajina pred Slovaško v medijski svobodi *wink* *wink* ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

globoko grlo ::

Po zadnjih podatkih je Ukrajina pred Slovaško v medijski svobodi *wink* *wink* ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|


hehehe si me nasmejal
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Shegevara ::

D3m je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Namesto, da jaz dokazujem, da je voda mokra in boš ti vse to zavračal zaradi izmišljenih problemov te povadim, da ti najdeš vire (eden bo dovolj), ki ugotavlja, da sta korupcija in kriminal v ZDA najslabša na celem svetu.

Oziroma dovolj bo že zavrnitev hipoteze, da sta organiziran kriminal in korupcija povezana pojma na državnem nivoju.


Samo povem, da sponzorske vire jemljem z rezervo.

kamiKaZaA je izjavil:

Googlaj: Joe Biden Ukraine Hunter Biden corruption

Po domače, korupcija Joe Bidena je potekala v zvezi z Ukrajino, kjer je potem Ukrajina nakazala njegovemu sinu denar v zameno za usluge Joe Bidena. Krog je sklenjen in je korupcija zaznana na najvišjem nivoju (političnem). Da se ne menimo o ostalih politikih v ZDA.


Po zadnjih podatkih je Ukrajina pred Slovaško v medijski svobodi *wink* *wink* ;)


Trije viri ti potrjujejo isto, tako da tvoja domneva o sponzorskem viru ne igra nobene vloge. Dobro, nima veze, itak je takih raziskav še na stotine. Recimo tale.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Shegevara ::

D3m je izjavil:

Transparency International @ Wikipedia

;)


Kaj ima to veze z virom? Nima veze, greva potem striktno akademsko, brez organizacij: https://www.cambridge.org/core/journals...

D3m ::

Da niti NVO agencije niso imune na korupcijo v svojih vrstah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Avenger ::

D3m je izjavil:


Po zadnjih podatkih je Ukrajina pred Slovaško v medijski svobodi *wink* *wink* ;)


Glede na indeks korupcije ima celoten "zahod" indeks nad 50, celoten vzhod in države tretjega sveta, pa pod 50. Seveda se o korupciji vedno govori samo v grobem, predvsem to, da je problematična in da bi jo bilo potrebno zmanjšat. Cela zadeva z indeksom pa je percepcija korupcije, torej, ocena, dejanskih podatkov ni, ker nikoli nič ne odkrijejo, oziroma 1 butast primer, npr. tisto z Zoranom Thalerjem, na nekaj debelih let. Skrakta, Zahod se nam zdi dober, Vzhod se nam zdi slab. Source? Trust us.

Medijska svoboda? Precej podobna stvar. Pri nas ne boš našel novinarja, ki mu je urednik zažugal, da ne sme grdo govorit o Blackrocku, ali pa, ne vem, NLBju, Golobu, Janši... To gre drugače, bolj pasivno agresivno, posredno, če Blackrocku ni všeč kar pišejo Novice, bo šepnil podjetjem, ki v časniku oglašujejo in bojo zmanjšali število oglasov, urednik bo ali zelo hitro seštel 1+1 in bo vedel, kateri članki so ok, ob katerih pa bo izgubljal oglaševalski denar ali pa ga bodo zamenjali za nekoga bolj razumnega. Če uredniku ni všeč članek, ga ne bo objavil, ali pa ga bo objavil na 27. strani nekje spodaj. Novinarju, ki "ne pošteka" bo dal druge naloge, reportaža neke pasje procesije, itd. Urednik bo poskrbel, da bo časnik služil denar in bo tudi on obdržal službo, več denarja bo, večja bo plača, povišice, nagrade, itd. Kako za vraga boš dokazal, da gre za neko posredno korupcijo in za neko posredno omejevanje novinarske svobode???
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Miki N ::

To z indeksom korupcije je ko frekvenca CPUjev - ena cifra, ki ne pove vse zgodbe.

Problem ameriške "korupcije" je, da je dostikrat del globalne igre in s tem potencialna pizdarija za miljone izven ZDA, sploh, če si ne vem kak Jose na kmetih nekje v J Ameriki in tvoje selo nanišani kako "privatno-državno" partnerstvo ali "investicija". Jebiga, včasih so bile banane , danes kake druge surovine ali preprosto kar tako, za lulz.

Po drugi strani korupcija v eni Sloveniji ali kaj podobno odročnem folka po svetu večinoma ne prizadane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

codeMonkey ::

codeMonkey je izjavil:

twom je izjavil:

Mal nenavadno rtv-slo.si


Tale komentar zmaga:

Ne vem kaj je bolj nevarno, leteti z Boingom ali reci kaj proti.
:))


Jaz resno upam, da bodo pocasi zaradi takih zajebov prisli tehnicni ljudje na vodstvene polozaje. Pa ne samo pri Boeingu, ampak prakticno povsod se na vrh spravijo neki nakladaci, kjer je cilj samo kreirati zgodbice za investitorje in lupiti sposobne ljudi spodaj.


https://twitter.com/elonmusk/status/178...

Shegevara ::

D3m je izjavil:

Da niti NVO agencije niso imune na korupcijo v svojih vrstah.


midva govoriva o stopnji korupcije in ne o tem ali korupcija obstaja ali ne. Tako kot imaš stopnje demokracije ali stopnje diktaturske oblasti, stopnje politične opredeljenosti (ekstremizmi) itd...

Meni je v resnici vseeno, če ti ne priznavaš ugotovitev zaradi nekakšne pristranskosti, sem jih izbral, ker je njihova prezentacija bolj na nivoju in primerna tudi bralcu "tvojega kova". Če pa izrecno želiš avtorsko neodvisne študije, imaš pa tudi tega kolikor hočeš samo malo bolj suhoparno deluje. Naslednji je lahko recimo tale

D3m ::

Stopnja je relativna.
|HP EliteBook|R5 6650U|

globoko grlo ::

Aja? Tko kt statistika?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

twom ::

Mislim, da ste nekateri z merjenjem e-kurcev glede korupcije mal zgrešil temo...

Shegevara ::

D3m je izjavil:

Stopnja je relativna.


to kar si pa zdaj povedal je pa tavtologija.

hotig ::

Direktor Boeinga se zvečer vsede za računalnik, malce brska po spletu, pride do Slo-tech foruma, odpre temo Žvižgači Boeinga umirajo in reče: "F..k, spet bom moral najeti nekoga, da počisti zadevo". ;)sarc off
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdal tajne dokumente, nato ga je izdal račun na Steamu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8812627 (3582) Mr.B

NATO razpravlja o velikem povečanju izdatkov za obrambo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29724276 (18828) D3m

Sodišče odločilo: Rusi krivi sestrelitve MH17

Oddelek: Loža
472615 (1948) MrStein

Več podobnih tem