» »

Elektronska osebna izkaznica

Elektronska osebna izkaznica

1
2
»

blink ::

Okapi je izjavil:

Kater čitalnik kartic (za e-osebno) bi bil primeren, za priklop na PC?


Isci pod "citalnik pametnih kartic". Na mimovrste sem ga dobil za okoli 8 eur, najcenejsi.

Karen ::

Jaz imam ASC-jevega na usb-c, model ACR39. Prodaja Mave, namestiš drajverje in piči miško. Dela BP, samo je bolj simpl s telefonom in NFC ter aplikacijo gor, razen če res rabiš na računalniku oz. imaš poseben razlog za to da imaš še en kos hw-ja. Če imaš telefon pri sebi je skoraj brez zveze dat 25-30eur za kos hw, jaz sem ga uporabil ene 3x vse skupaj, ostalo gre prek telefona ker je manj dela. Aktivacijo sem za različne družinske člane delal tako s čitalcem kot s telefonom, tako da deluje oboje.

FireSnake ::

GupeM je izjavil:


Vprašat v živo pa ne upaš.


Ti pa to veš, kako že?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GupeM ::

Ker bi potem tam vprašal, če lahko zahteva revizijsko sled, ne pa tukaj. Tukaj mu lahko kdorkoli odgovori karkoli, in bo vedel še manj kot ve sedaj. Oz če mu odgovorimo narobe, bo celo mislil, da ve, pa bo v resnici v zmoti.

LeQuack ::

Na strani piše:
https://www.si-trust.gov.si/sl/podpora-...

Kako je z zlorabo? Ali je možno z NFC prebrati čip?

Podatke iz čipa je preko protokola NFC možno prebrati le z hkratnim
vnosom kode CAN, ki je natisnjena na prvi strani osebne izkaznice spodaj
ob desnem robu navpično. Digitalno potrdilo visoke ravni zanesljivosti
in digitalno potrdilo za elektronski podpis, pa sta dodatno zaščitena s
kodo PIN.


Se pravi vsak z NFC readerjem ti lahko prebere podatke dol, če pred tem še fotografira tvojo osebno in tisto kodo na njej.
Quack !

Excavator ::

LeQuack je izjavil:

Na strani piše:
https://www.si-trust.gov.si/sl/podpora-...

Kako je z zlorabo? Ali je možno z NFC prebrati čip?

Podatke iz čipa je preko protokola NFC možno prebrati le z hkratnim
vnosom kode CAN, ki je natisnjena na prvi strani osebne izkaznice spodaj
ob desnem robu navpično. Digitalno potrdilo visoke ravni zanesljivosti
in digitalno potrdilo za elektronski podpis, pa sta dodatno zaščitena s
kodo PIN.


Se pravi vsak z NFC readerjem ti lahko prebere podatke dol, če pred tem še fotografira tvojo osebno in tisto kodo na njej.


Podatke? Misliš te, ki so natisnjeni na osebni?

Karen ::

Ti (Kvak) pa res nič ne veš o tehnologiji. Ja, lahko prebere podatke, ki so že itak na kartici, pa javni ključ, fora teh čipov je ravno v tem da se zasebnega ključa ne da dol pobrat.
Zato da sploh prideš do podatkov moraš imeti fizično v posesti stvar - torej osebno, pa še pin poznati. Se pravi nekaj kar imaš (osebna), nekaj kar poznaš (pin). Ampak do tega prideš tudi če ima imetnik osebne naperjeno pištolo na sencah... skratka kaka babica bi se tvojega kvakanja mogoče še ustrašila.
Kot sem napisal že par postov prej: deli z nami katere tablete to ješ, da bomo še drugi imeli kaj od tega :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

GupeM ::

LeQuack je izjavil:


Se pravi vsak z NFC readerjem ti lahko prebere podatke dol, če pred tem še fotografira tvojo osebno in tisto kodo na njej.

Pri navadnih osebnih niti NFC readerja ne rabi, pa ti lahko prebere podatke dol. Če dobro vidi in ima kolikor toliko dober spomin, mu niti fotografirati ni treba ničesar.

MrStein ::

Drzavljani, starejsi od 12 let, lahko od aprila 2023 ob obisku zdravnika, lekarne, optika in drugih izvajalcev zdravstvenih storitev in dobaviteljev medicinskih pripomockov
uporabijo le novo biometri?no osebno izkaznico.
Uporaba se uvaja postopoma, saj svoje informaciske resitve prilagajajo tudi vi izvajalci zdravstvenih storitev


A to prav razumem, da z zdravstveno izkaznico več ne bo šlo?
Ali je nerodno napisano?

Vir : letak v ZD
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Jasno je, da bo star način podprt še vsaj 10 let.

Z "lahko uporabijo le novo osebno" so se zgolj nerodno izrazili, bistvena je beseda "lahko".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

GupeM ::

Tako je. Res so se nerodno izrazili. tisti "le" pomeni, da če imaš novo osebno izkaznico, lahko uporabiš le OI, ne potrebuješ več kartice ZZZS.

Klamzi ::

Vam v Firefoxu na Androidu deluje prijava v SI-PASS z eOsebno?
Namreč v Chrome mi deluje, v Firefoxu pa javi naj si naložim eOsebno in ponovim prijavo... V čem je fora?

reglo ::

Ali se z novo osebno izkaznico, na kateri je naloženo digitalno potrdilo, da podpisovati dokumente tudi na telefonu v npr. Adobe Readerju?
Obstaja še kakšna druga možnost podpisovanja na telefonu?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aplikacija za uporabo elektronskih osebnih izkaznic nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7512579 (6377) blink
»

Elektronska osebna izkaznica še vedno le napol funkcionalna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7812291 (6101) WizzardOfOZ
»

Z novim letom dobimo biometrične osebne izkaznice (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
25537539 (13961) OK.d

Elektronska osebna izkaznica 2022

Oddelek: Loža
173472 (2470) blink
»

Profesionalni policijski trojanci

Oddelek: Novice / Zasebnost
228287 (6579) vbohinc

Več podobnih tem