» »

Mercator Pika - elektronska identifikacija

Mercator Pika - elektronska identifikacija

nekineki592 ::

Zdravo,

lastim si Modro Pika kartico, ki jo venomer nosim s seboj samo, da se identificiram z njo na plačilnem avtomatu. To me ob letu 2022 kar konkretno moti. Uporabljam tudi aplikacijo Moj M, vendar mi praktično ne koristi, ker so v trgovskih centrih zraven plačilnih avtomatov nalepljene kode za popust. Ostalo, kar aplikacija ponuja, pa niti ne potrebujem.
Zanima me, če obstaja varianta, da se ne bi identificiral preko fizične kartice? Ali Mercator v teh časih še vedno ponuja zgolj kartico na čip? Menjava na Zeleno Pika zadeve praktično nič ne spremeni. Mercator scier ponuja več načinov plačevanja (Pike, Valú...) in je morda tam kakšna možnost.
Kako pa postopate ostali? Nosite kartico vedno s seboj?

Hvala ...

mihagr ::

pozdravljen
jaz uporabljam samo zeleno piko, potem pa enkrat mesečno pride položnica.

toro69 ::

MojM je dovolj, ne potrebuješ fizične kartice.
V Mercatorju skeniraš kodo z zaslona, v Intersportu NFC.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Mercator ravnokar menjuje kartice, jaz sem dobil novo (zelena pika) brezstično kakšne tri tedne nazaj...

Lp

Jože

skyline ::

nekineki592 je izjavil:

Zdravo,

lastim si Modro Pika kartico, ki jo venomer nosim s seboj samo, da se identificiram z njo na plačilnem avtomatu. To me ob letu 2022 kar konkretno moti. Uporabljam tudi aplikacijo Moj M, vendar mi praktično ne koristi, ker so v trgovskih centrih zraven plačilnih avtomatov nalepljene kode za popust. Ostalo, kar aplikacija ponuja, pa niti ne potrebujem.
Zanima me, če obstaja varianta, da se ne bi identificiral preko fizične kartice? Ali Mercator v teh časih še vedno ponuja zgolj kartico na čip? Menjava na Zeleno Pika zadeve praktično nič ne spremeni. Mercator scier ponuja več načinov plačevanja (Pike, Valú...) in je morda tam kakšna možnost.
Kako pa postopate ostali? Nosite kartico vedno s seboj?

Hvala ...


V appu imaš lahko Pika kartico prek QR kode.

V-i-p ::

Fizične ne uporabljam že lep čas, saj pa imaš v Moj M možnost dodat kartico. Telefon s QR kodo potem pokažeš prodajalcu ali pa na tik tak blagajni, plus jaz imam nastavljen samo elektronski račun, da ne čakam na blagajni na fizičnega :).

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

gruntfürmich ::

zakaj se QR koda kartice spremeni na 2 minuti?

fora je v tem, da imam 4 mercator pika kartice, in bi si moral ustvarit 4 račune, kar pa mi je brezveze. rad bi imel samo QR kodo za vsako kartico.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

kaj pa recimo ''stara'' QR koda od pika kartice? bo še vedno delovala čeprav je kao potekla? če si jo slikam in imam kje drugje spravljeno?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Notebooka v merkatorju?

Oddelek: Kaj kupiti
101532 (1356) username
»

Urgenca - katastrofa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12028148 (24488) kkk7
»

Vsiljivost na OMV (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
626742 (4585) glaš
»

Kje kupiti robo na več obrokov brez obresti

Oddelek: Kaj kupiti
367614 (6866) bluefish
»

Dvig gotovine bo za komitente NLB po novem stal 80 SIT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511193 (8922) CaqKa

Več podobnih tem