» »

VirtualBox zelena želva

VirtualBox zelena želva

cegu ::

Skušam poganjati VirtualBox pod Windows 10 s hardversko podporo virtualizacije, a mi to ne uspe. Ta teče preko "Native API" in zelo počasi.

Kaj sem storil do sedaj:
  Turn Windows Features OFF or OFF
     Virtual Machine Platform - ni kljukice
     Windows Hypervisor Platform - ni kljukice
     Windows Subsystem for Linux - je kljukica

  Windows Security
    Device Security
      Memory Integrity je OFF

  Start Run - CMD as admin
    bcdedit /set hypervisorlaunchtype off

  BIOS Settings - VT-X Enabled (UEFI).

  WSL postavljen na verzijo 1
    wsl --set-version Ubuntu-20.04 1

  Task Manager
    Performance
      Virtualization: Enabled

  Download Intel Processor Identification Utility
    Kaže da VT-x ni omogočen!!!!
  
  Šel sem čez tole CheckListo
    https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=1&t=62339

  In ta spletna stran pove, kaj moj primer pomeni:
    https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005486/processors.html
      Task manager pravi da je virtualizacija omogočena
      Intel Processor Identification Utility kaže križec
      
      To pomeni da neka druga aplikacija koristi virtualizacijo. ampak katera.. bože mili..


Ima kdo kakšen nasvet, ali naj kar obupam nad VirtualBox in skočim na HyperV.

styrian ::

V Biosu moraš vklopiti VT-x.

cegu ::

styrian je izjavil:

V Biosu moraš vklopiti VT-x.


Ojla. Hvala za odgovor. Sem napisal, da je vklopljen.

Kakorkoli že, sem pokopal VirtualbBox za Windowse in migriral na HyperV. Preveč problemov.

srus ::

Verjetno je problem, da preveč kompliciraš. VirtualBox bi moral delovati po defaultu, brez težav, brez prčkanja po nastavitvah, ki jih naštevaš. Vsaj meni deluje tako zadnjih deset let, ko ga uporabljam. Je nemoteč, nevsiljiv, za razliko od VMWare Playerja, ki dobesedno metastazira po celotnem sistemu.

Napiši še kakšno napako javi, ti bomo lažje pomagali. Sicer zanimivo, da nas ob 12:20 prosiš za pomoč, ob 16:55 pa nas obveščaš, da si že preklopil.

l0wc4 ::

Če si v PS izvedel:

Disable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Hyper-V-Hypervisor

tudi ni delovalo? Pred leti sem imel enake težave v kolikor sem hotel uporabiti Docker in je bil Hyper-V vklopljen.

Je pa še bil pri meni krivec tudi Credential Guard.

https://docs.microsoft.com/en-us/window...

Old Spice ::

V Windows 10 ugasni Core isolation, memory integration in memory access protection. Sem imel enak problem.

cegu ::

srus je izjavil:

Verjetno je problem, da preveč kompliciraš. VirtualBox bi moral delovati po defaultu, brez težav, brez prčkanja po nastavitvah, ki jih naštevaš. Vsaj meni deluje tako zadnjih deset let, ko ga uporabljam. Je nemoteč, nevsiljiv, za razliko od VMWare Playerja, ki dobesedno metastazira po celotnem sistemu.

Napiši še kakšno napako javi, ti bomo lažje pomagali. Sicer zanimivo, da nas ob 12:20 prosiš za pomoč, ob 16:55 pa nas obveščaš, da si že preklopil.


Problem ni v tem da ne deluje, problem je v tem da ne uporablja native CPU supporta za virtualizacijo, kar dela GUI aplikacije počasnejše. Preklopil sem že večkrat, ampak ker sem bolj vešč v vBoxu (uporabljam ga na Linuxih še vedno), nisem želel prešaltat. Glede na to da s tem so in še bodo problemi v bodoče, ko bo Windows dodajal dodatne stortive ki bodo uporabljale virtualizacijo... nima smisla več nadaljevati dokler se vBox ne nauči igrati s HyperV-jem. 2 letni nazaj je bolo potrebno skopiti 3 stvari, danes že 5, čez 1 leto pa mogoče že 10, okrnjevati sistem Windows zaradi ene aplikacije. Poleg tega pa sem ugotovil da mora biti sklopljen še WSL-2... vBox preprosto izgubi.


l0wc4 je izjavil:

Če si v PS izvedel:
Disable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Hyper-V-Hypervisor
tudi ni delovalo? Pred leti sem imel enake težave v kolikor sem hotel uporabiti Docker in je bil Hyper-V vklopljen.
Je pa še bil pri meni krivec tudi Credential Guard.
https://docs.microsoft.com/en-us/window...

Bilo storjeno, ni pomagalo.

Old Spice je izjavil:

V Windows 10 ugasni Core isolation, memory integration in memory access protection. Sem imel enak problem.

Bilo storjeno - ni pomagalo.

BuboBubo ::

probaj WMware Workstation player
inteltrace.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5718098 (4311) MrStein
»

Virtualke in hitrost (CPU)

Oddelek: Operacijski sistemi
9816 (446) krneki0001
»

Server 2016 in Win10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
576572 (4510) dottor
»

Kombiniranje Windows10 in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131910 (1403) popster
»

Windows Server 2016 je tu z Docker Engine

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3415598 (11997) krneki0001

Več podobnih tem